pizza łódź rekuperacja czy warto sofa do salonu z funkcją spania badania satysfakcji sklep z tkaninami pozycjonowanie stron www łódź

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron internetowych jest bardzo popularną usługą e-marketingową, ale przy okazji najmniej rozumianą przez klientów. Problem z pozycjonowaniem (SEO) jest taki, że firmy świadczące tego typu usługi działają na nie swoim algorytmie - ponieważ opierają się na Google. Z tego powodu nie mogą nic zagwarantować, ani dokładnie określić tego kiedy nastąpi zwrot z inwestycji.

Dzięki swojemu doświadczeniu firmy SEO wiedzą jakie czynniki mają wpływ na algorytm Google, jednak można powiedzieć, ze każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. W zależności od konkurencyjności danej frazy, którą również określa się na podstawie wcześniejszych doświadczeń, można określić przybliżony czas działań - i tylko tyle.

Na czym polega pozycjonowanie?

Usługa ta składa się z dwóch etapów - optymalizacji i linkowania.

Optymalizacja polega na sprawieniu. aby serwis internetowy był poprawnie interpretowany przez wyszukiwarki internetowe. Wyszukiwarki takie jak Google indeksują internet za pomocą swoich robotów (crawlerów), które oceniają poszczególne strony na podstawie pewnych czynników. Część z tych czynników jest jawna - jak unikalna treść, część jest tajna i firmy SEO odkrywają je prowadząc wiele testów.

Drugi etap to linkowanie, czyli pozyskiwanie wartościowych linków do strony klienta. Algorytm wyszukiwarki w dalszym ciągu opiera się na linkach, odbierając je jako "głos za" stroną. Skoro portal A umieścił link do portalu B, to znaczy że uznał znajdującą się tam treść za wartościową. Crawlery mogą zresztą indeksować sieć tylko i wyłącznie dzięki linkom wychodzącym.

Czy warto zlecić pozycjonowanie? Zdecydowanie tak - użytkownicy wpisują frazę związaną Twoją firmą w Google i jej nie widzą. Czyli trafiają do konkurencji. Każdy pozyskany użytkownik z dobrych działań SEO jest potencjalnym klientem, bo strona na którą trafia jest odpowiedzią na jego zapytanie.

Script logo
Design marcinkaczmar.pl